JUWENALIA 7 maja 2016

OCN, HAPPYSAD, KULT

Juwenalia to największa studencka impreza na każdej uczelni w Polsce. A juwenalia warszawskie na UW to dwa razy więcej zabawy i pozytywnych emocji niż gdziekolwiek indziej. Jest to impreza nie do przeoczenia dla studentów wiekiem i duchem, obowiązkowa dla miłośników świetnej muzyki.
KULT – legendarny polski zespół grający głównie rock alternatywny, bez którego Juwenalia Warszawskie nie mogłyby się odbyć. Od początku istnienia grupa wyróżnia się charakterystycznym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego.
HAPPYSAD – zespół został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej przez muzyków, którzy już wcześniej grali razem. Swoją muzykę zespół określa jako regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami.
OCN - Ocean to polska grupa rockowa powstała w 2001 roku we Wrocławiu. Pomysłodawcami zaspołu byli gitarzysta Daniel Antoszewski, wokalista/gitarzysta Maciek Wasio, basista Wojtek "Łoś" Karel oraz perkusista Przemek Dąbrowski. Grupa nie od początku była pełnoprawnym zespołem. Kiedy doszło do jej założenia, miała ona raczej status niezobowiązującego projektu współtworzonego przez kilku muzyków, którzy mieli już pewne osiągnięcia na koncie i chcieli pobawić się na boku. Ponieważ efekt wspólnych poczynań był dla wszystkich zaskakujący, zweryfikowano te plany. Już na pierwszej próbie została wymyślona nazwa Ocean. - Odzwierciedla ona zmienną naturę naszej muzyki, czasami łagodnej, czasami niespodziewanie zmieniającej swoje oblicze, przybierającej formę bardziej drapieżną - powiedział Wasio w wywiadzie dla magazynu "Tylko Rock". 8 kwietnia 2013 roku ukazał się szósty już w dyskografii album grupy i pierwszy w całości po angielsku - "Waterfall". Po pamiętnym dla zespołu występie na renomowanym Sziget Festival w sierpniu 2012 roku, udali się do studia, w którym zarejestrowali pierwszy kawałek na nową płytę, tytułowy numer "Waterfall". Piosenka zadebiutowała na 4. miejscu największej rockowej listy w Polsce, szybko docierając na szczyt zestawienia.